3

26 października  2020 r. ok. godziny 16 do SKKP w Działdowie wpłynęło zgłoszenie o poważnym wypadku drogowym na drodze prowadzącej z Lidzbarka w kierunku Klonowa. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z miejscowej OSP, zastęp JRG Działdowo, ZRM oraz patrol policji. Po przybyciu do miejsca zdarzenia, rozpoznaniu sytuacji, potwierdzono informację o wypadku samochodu osobowego, w którym uwięziony był kierowca. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz pojazd przed zagrożeniami wtórnymi i przystąpiono do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy dla kierowcy. Jednocześnie strażacy wykonywali dostęp poprzez rozcinanie i rozginanie odkształconej konstrukcji pojazdu w celu ewakuacji poszkodowanego. Z uwagi na znaczną siłę uderzenia samochodu w drzewo, niezbędnym okazało się użycie narzędzi hydraulicznych. Po ewakuacji pacjent został przekazany dla Zespołu Ratownictwa Medycznego, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Działdowie. Czynności związane z wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności wypadku prowadzi Policja w Działdowie.

Uzdowo DW 538

9 października 2020 r. we wczesnych godzinach porannych do SKKP w Działdowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Uzdowo. Do miejsca zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP KSRG Uzdowo, JRG Działdowo oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję. Po rozpoznaniu sytuacji na miejscu zdarzenia ustalono, że podróżujący pojazdami kierowcy nie wymagają udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej oraz hospitalizacji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdu osobowego przed zagrożeniami wtórnymi, do czasu odholowania. Czynności wyjaśniające okoliczności powstania kolizji prowadzi Policja.

1
3

2

W nocy z czwartku na piątek 28 sierpnia 2020 r. do SKKP w Działdowie, dotarła informacja o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 544, w miejscowości Sarnia Góra, w gminie Lidzbark. Jak z informacji wynikało zderzeniu uległy pojazdy osobowy z ciężarowym. Do miejsca wypadku zadysponowano: Policę, jednostki straży pożarnych z Lidzbarka, Działdowa, Słupa oraz Grążaw, a także ZRM z Lidzbarka i Górzna. Po przybyciu służb ratowniczych do miejsca zdarzenia potwierdzono zderzenie pojazdów. Siła uderzenia, pozycja pojazdu osobowego względem ciężarówki (uderzenie w bok) oraz dysproporcja masy samochodów, niestety okazały się śmiertelne w skutkach dla podróżujących osobowym Fordem mężczyzn. Na czas prowadzonych czynności prokuratorskich, grupy dochodzeniowo śledczej, a także odholowania pojazdów, drogę wojewódzką zamknięto wytyczając objazdy.

Strażacy apelują!

Bezpieczeństwo na drogach to temat ciągle aktualny, szczególnie w trakcie długich weekendów oraz wyjazdów i powrotów z wakacji. To w tym czasie na drogach jest znacznie więcej samochodów, rowerzystów i pieszych. Strażacy apelują o rozsądek, życzliwość, zaplanowanie trasy z uwzględnianiem odpoczynku i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. To, czy kierowcy i ich rodziny szczęśliwie dotrą do celu, w największej mierze zależy od samych kierowców.

1
4

20200810 122422

Żniwa w pełni, intensywne prace polowe, to obecnie częsty widok. Wysoka temperatura powietrza, wilgotność słomy bliska zeru, rozgrzane maszyny rolnicze to składowe, które niestety niejednokrotnie stają się przyczyną pożaru w czasie wykonywania prac polowych. Tak też było i tym razem. 10 sierpnia 2020 r. zastępy strażaków z JRG Działdowo, OSP: Iłowo - Osada, Uzdowo, Petrykozy, prowadziły działania gaśnicze w miejscowościach Kurki oraz Wilamowo w gminie Działdowo. Pożarem objęte były uprawy rolne - zboże na pniu oraz słoma, a także spłonęło auto osobowe zaparkowane na ściernisku. Intensywne działania gaśnicze wspierane przez sprzęt rolniczy, który wykonał pas przeciwpożarowy, umożliwiły ograniczenia powierzchni objętej pożarem i obronę znacznych powierzchni upraw rolnych.

Opracował: mł. kpt. Damian Mackiewicz

K.1
K.2
K.3
K.4
K.5
K.6
K.7
K.8
K.9
W.1
W.2
W.3
W.4
W.5
W.6
W.7
W.8
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

260620.5

26 czerwca 2020r. o godz. 14:31 do SKKP w Działdowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Piaseczno. Do zdarzenia skierowano dwa zastępy z OSP Lidzbark, zastęp z JRG Działdowo, Zespół Ratownictwa Medycznego, a także Policję. Po przybyciu do miejsca wezwania strażacy zastali dwa pojazdy po zderzeniu czołowym. Poszkodowani znajdowali się pod opieką ratowników medycznych. Z uwagi na charakter obrażeń, które odnieśli kierujący pojazdami, do miejsca wypadku wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Ratownik 8. Do czasu przekazania jednego z poszkodowanych załodze śmigłowca, strażacy we współdziałaniu z ratownikami medycznymi udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Ustaleniem przyczyn oraz okoliczności wypadku zajmuje się Policja. Po niespełna 3 godzinach działania strażaków zostały zakończone.

260620.5
260620.4