thumb IMG 20200110 WA0001

9 stycznia 2020 roku, w późnych godzinach wieczornych,  służby ratownicze miasta Działdowa zostały wezwane do zdarzenia drogowego na ul. Olsztyńskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej oraz Policji, potwierdzono zaistniałe zderzenie samochodu osobowego z motorowerem.  Samochód stał na jezdni, a jednoślad leżał w odległości kilku metrów od auta. Poszkodowanym w zdarzeniu był użytkownik jednośladu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przekazania pacjenta, ratownikom medycznym. Po ocenia stanu zdrowotnego pacjenta, został on przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Działdowie. Czynności wyjaśniające przebieg i okoliczności zdarzenia prowadzą policjanci z KPP w Działdowie.

Opracował: mł. kpt. Damian Mackiewicz

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Działdowie.

IMG-20200110-WA0002.jpg